středa 13. července 2016

na fesťák i do hor

Jíst všechno je pohodlné. Pokud si ale vybíráte, můžete na některých místech narazit. Vegan třeba musí přemýšlet, když vyráží do sklípku na degustaci vína předem a vzít si třeba oříšky. Během cestování ráda vyhledávám a ochutnávám všechno rostlinné, někdy je ale program nabitý, fronty dlouhé, a tak jsem ráda za jídlo z domova. Zdravě se stravující vegan navíc chvilku tápe, co trvanlivého si sbalit třeba do přírody nebo na fesťák, kde už sice většinou není problém si něco najít, často to ale spadá do kategorie junk food(to dokonce i na vrcholcích rakouských hor) a ještě si za vykoupání v oleji připlatíte. A co si budeme povídat, už tak utratíme dost za pivo.


na energii

  • si po probdělé noci ráno v láhvi s trouchou vody rozshakuju balíček matcha čaje
  • zobu oříšky a sušené ovoce
  • sním raw energy tyčinku

na hlad

sbalím nejen celozrnný trvanivý chléb nebo krekry, pomazánky a ovocené/zeleninové šťávy, olivy, oříšky, tyčinky, ale taky myslím na chipsy a tyčinky na zobání k pivu, např. Yes chips jsou zdravé(luštěninové) a fakt syté! Na první den si můžeme vzít i čerstvou zeleninu nebo napéct sušenky, muffiny atp.


na hygienu

nezapomínáme. S sebou si kromě těch běžných potřeb beru dezinfekci a přírodní kartáček Yoni. Kromě ostatních pozitiv si s ním vyčistíte zuby bez vody a pasty.


Mějte s sebou láhev na vodu, zdroj se snad vždy najde. A ano, jako cérce z Valašska mi v batůžku nechybí půlčánek domácí poctivé slivovice. Prevence proti nachlazení, lék na nachlazení, dezinfekce, ale také prostředek k lepším vztahům se sousedy v kempu.

Žádné komentáře:

Okomentovat