čtvrtek 19. listopadu 2015

nepečené plněné sušenky/dortík v „oreo stylu“

Kamarádka si zamilovala Oreo sušenky, které jsou sice vegan, ale jak víme, nejsou nejlevnější a obsahují palmový olej. Nahlodávala mě, abych prý vymyslela recept na domácí. To vůbec nebylo třeba - několik už jich po internetu koluje. Posbírala jsem inspiraci a dala se na nepečenou verzi, z čehož vyplývá, že ani nemůžou chutnat totožně. Jestli vám je budou připomínat, posuďte sami. Mám pocit, že po vychlazení a uložení v lednici chutnají spíš jako  mléčné řezy od Kinder s náběhem na tiraisu :) Obzvlášť pokud korpus ještě obalíte v kakau jako já posledně. Kamarádka nakonec místo receptu dostala největší ,,Oreo sušenku" na světě, protože když nevykrájíte malá kolečka, uděláte jednoduše jeden velký nepečený dortík. Po zamrazení nebo vychlazení nemá chybu a jde krásně krájet.

  • vegan

korpus
cca 20 sušených datlí(předem na 20 minut namočených ve vodě)
2 hrnky ovesných vloček
půl hrnku kakaa
4 lžíce kokosového oleje
2 lžíce datlového/rýžového/.. sirupu
špetka soli

krém
balení tofu natural nebo nákladnější, ale skvělá verze -  hrnek kešu ořechů(předem 4 hodiny namočené)
1 lžíce kokosového oleje
3 a víc lžic rýžového sirupu(s javorovým nebo datlovým by krém ztratil bílou barvu)
cca 4 lžíce strouhaného kokosu(klidně zbytek z výroby kokosového mléka)
(vanilkový extrakt)


  1. Rozmixujeme si nejdříve vločky na mouku. K té potom přidáme všechny ostatní suroviny na korpus a opět mixujeme. Podle potřeby přidáme vodu - většinou to nějakou tu lžíci vody vyžaduje. Vzniknout má lepkavé těsto, které si rozdělíme na dva díly. 
  2. Máme několik možností, jak s ním naložit. Můžete ho dát na chvilku chladit - lépe se s ním pracuje. Poté je nejlepší vložit mezi dva kusy pečícího papíru/potravinové fólie a rozválet.
  3. Nyní máme rozválené dvě velké kola. Buďto si pomocí formy/mísy/hrnce/čehokoli vykrojíme dvě velká kola na dort nebo vykrajujeme malá kolečka na sušenky. Takto připravené korpusy dáme na pár minut zamrazit.
  4. Suroviny na krém rozmixujeme a dosladíme dle chuti.
  5. Pokud chceme, můžeme ještě korpusy obalit v kakau(chuť pak víc připomíná mléčné řezy) a nebo je rovnou lepíme krémem k sobě. Pokud jste neujídali jako já, mělo by vám množství akorát vyjít :)
  6. Hotové sušenky můžeme ještě lehce zamrazit a uchováváme v lednici.

Žádné komentáře:

Okomentovat